Wrapkit

wrapkit

Studentský projekt Vánoce pro všechny běží letos potřetí

https://zpravy.proglas.cz/udalosti/studentsky-projekt-vanoce-pro-vsechny-bezi-letos-potreti/?fbclid=IwAR0l5shS4U22W0Ca9kSe97Rg5HRvKd3ryWi-x_j7tndKCNY97deDo--n7kE

„Podstatou projektu je zpříjemnit alespoň trochu Vánoce těm pacientům, kteří je musejí trávit v léčebnách dlouhodobě nemocných,“ shrnuje smysl iniciativy Nela Chudová.

Studenti a studentky Univerzity Palackého letos pořádají třetí ročník projektu Vánoce pro všechny. V minulých dvou letech se zaměřili výhradně na opuštěné pacienty v léčebnách dlouhodobě nemocných v Olomouckém kraji, letos se zájem více než tří desítek mladých lidí rozšíří na centrum pro děti s autismem a Domov pokojného stáří v Bohuslavicích. Studenti oslovují zařízení, navštěvují a obdarovávají všechny, kteří v nich musejí trávit Vánoce. „To se tak zrodilo v mé hlavě před třemi lety, když jsme společně s kamarádkou seděli na snídani a bavily jsme se o tom, že víme, že existují projekty, které se zaměřují na děti v dětských domovech, ale neexistuje projekt, který by se zajímal o seniory tímto způsobem. Zároveň mě popoháněla moje osobní zkušenost s mojí babičkou, která si jednou LDN taky prošla,“ popsala vznik nápadu jeho autorka Nela Chudová.

Původně zamýšlená jednorázová aktivita se díky široké kladné odezvě koná už třetím rokem. Studenti nabízejí možnost zapojit se široké veřejnosti. „Potřebujeme spoustu lidí na balíčkování cukrovin, které dostane každý pacient. Potřebujeme lidi, kteří by nám půjčili auto, kterým bychom mohli ty dárečky dopravit. Od začátku prosince budou na webových stránkách zveřejněna jména lidí a jejich přání, která může kdokoliv zakoupit. Ti, kteří nejsou z Olomouce a nemají možnost dáreček dopravit, můžou letos nově přispět na transparentní účet,“ doplnila Chudová. Veškeré informace k projektu jsou k nalezení na stránkách vanocevsem.cz .

wrapkit

Cílem dobročinného neziskového projektu Vánoce pro všechny je obdarování seniorů, kteří jsou nuceni zůstat během vánočních svátků v léčebnách dlouhodobě nemocných.

Univerzita Palackého v Olomouci

Křížkovského 511/8,
771 47 Olomouc,
Česko

© 2023 Vánoce Všem.