Wrapkit

O nás

3 roky, 1 univerzita, 4 navštívená zařízení, 285 obdarovaných seniorů, 64 dobrovolníků, 439 dárků, 13 zmínek v médiích 

Projekt Vánoce pro všechny je dobročinný neziskový projekt studentů a studentek Univerzity Palackého. Zaměřuje se na skupiny obyvatel, kteří žijí mezi námi a na které se často zapomíná. V prvních dvou ročnících se projekt soustředil čistě na pacienty Léčeben dlouhodobě nemocných (LDN), kteří trávili svátky o samotě. Loni poprvé byl projekt rozšířen o zařízení jiného charakteru: kromě LDN jsme navštívili také centrum pro děti s autismem a Domov pokojného stáří v Bohuslavicích. Letos jsme řady LDN zařízení rozšíli o LDN ve Šternberku. Celkově je tedy v roce 2019 do projektu zařazeno 5 zařízení.

Abychom dostáli našemu názvu Vánoce pro všechny, rozhodli jsme se v loňském roce do projektu zahrnout také centrum pro autistické děti JAN z.s. a máme nesmírnou radost, že se večírek, který jsme pro ně uspořádali, setkal s nadšením. S potěšením tak můžeme oznámit, že centrum JAN je letos zapojeno znovu. 

Jde nám totiž o rozmanitost. Jde nám o vánoční radost ve tvářích úplně všech bez ohledu na jejich věk, onemocnění, potřeby, situaci… Jde nám o nastolení veřejné debaty na témata, na která nezbývá čas ani prostor. Jde nám o lidi, na které se nejvíce zapomíná. 

Začínali jsme o Vánocích 2016 v LDN Vojenská nemocnice Olomouc pouze se třemi dobrovolníky u patnácti pacientů. Předloni jsme náš projekt rozšířili o LDN v Moravském Berouně a počet obdarovaných i dobrovolníků se výrazně navýšil. Loni jsme dále expandovali, jak v počtu zařízení, tak i v jejich diverzitě a ve stejném módu pokračujeme.

Máte-li zájem uspořádat tento projekt i ve Vašem městě, neváhejte se nám ozvat! Jsme připraveni Vám poskytnout veškeré potřebné informace a podklady nutné k realizaci.

Vzhledem k většímu počtu zařízení i pacientů jsme loni i letos zapojili do propagace i mimouniverzitní média a snažili se tak oslovit i širokou olomouckou veřejnost. Na tomto místě bychom rádi srdečně poděkovali celému PR týmu Univerzity Palackého v Olomouci. Nezištně se nám nabídli a propůjčili nám své zkušenosti se spoluprácí s médii. Velice si ceníme toho, že se naše alma mater rozhodla projekt natolik podpořit. Všem tímto srdečně děkujeme!

wrapkit

Cílem dobročinného neziskového projektu Vánoce pro všechny je obdarování seniorů, kteří jsou nuceni zůstat během vánočních svátků v léčebnách dlouhodobě nemocných.

Univerzita Palackého v Olomouci

Křížkovského 511/8,
771 47 Olomouc,
Česko

© 2020 Vánoce Všem.