Wrapkit

wrapkit

STUDENTKY Z UNIVERZITY PALACKÉHO ZAJIŠŤUJÍ JEŽÍŠKA SENIORŮM

Olomouc - Dvě studentky Univerzity Palackého se minulý rok rozhodly zorganizovat vánoční charitativní akci vlastními silami, cílenou na seniory a dlouhodobě nemocné paienty. Měly pocit, že takováto akce v jejich okolí chybí a zároveň je velmi potřebná. „Víme, že existuje celá řada vánočních projektů pro děti v dětských domovech. O projektu, který by stejným způsobem rozdával radost seniorům v léčebnách dlouhodobě nemocných jsme ale neslyšely,“ uvádí Nela Chudová, hlavní organizátorka projektu.

Pomoc se soustředí především na seniory a dlouhodobě nemocné pacienty, kteří musí trávit svátky osamotě. Proto se dobrovolníci vydali stejně jako minulý rok do léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) ve Vojenské nemocnici v Olomouci a letos nově i do Moravského Berouna. Tam zjišťovali přání, která poté zveřejnili na svých webových stránkách. Dohromady se jedná asi o 73 seniorů, kterým lze letos udělat radost a podarovat někoho netradičně. Na seznamu se objevují například knihy, kalendáře a kosmetika, ale také pivo či sušenky. Poslat můžete i cukroví.

Široká veřejnost má možnost navštívit webové stránky této akce a zde si rezervovat přání. Darování je pak jednoduché. Vyplníte krátký formulář s osobními údaji, dárek zabalíte, označíte jej jmenovkou a do pátku 15. prosince odnesete na recepci knihovny UP Zbrojnice (Biskupské nám. 842/1, Olomouc).

Předání balíčků a cukroví seniorům pak proběhne ve středu 20. prosince. Fotografie naleznete na facebookové stránce Univerzity Palackého a také na webu vanocevsem.cz společně se seznamem přání. 

wrapkit

Cílem dobročinného neziskového projektu Vánoce pro všechny je obdarování seniorů, kteří jsou nuceni zůstat během vánočních svátků v léčebnách dlouhodobě nemocných.

Univerzita Palackého v Olomouci

Křížkovského 511/8,
771 47 Olomouc,
Česko

© 2024 Vánoce Všem.